.
Historia Ameryki 2

Ebook

Raporty:  Historia Ameryki – 2, „Powstanie FED”

Dostępne rozszerzenie: .pdf

Strony: 14

Rok – 2015

left-box-shadow

.

Fragment Raportu:

1907 – bankierzy wywołują recesję

W 1872 roku bankierzy wysłali z Wielkiej Brytanii do USA agenta, Ernesta Seyda. Przekupił polityków i doprowadził do uchwalenia aktu prawnego „Coinage Act”. Ustawa została potocznie nazwana „Crime Act”, czyli Zbrodnicza Ustawa. Spowodowała wycofanie z obiegu srebrnych monet i srebra jako środka płatniczego.

Dlaczego było to kolejne zwycięstwo bankierów ?

Ustawa „Crime Act” spowodowała wycofanie pieniądza opartego na srebrze, co równało się z wywyższeniem złota do jedynego bezkonkurencyjnego środka płatniczego. Teraz bankierzy mogli dowolnie regulować podażą pieniądza w Europie i USA, ponieważ sprawowali kontrolę nad światowym przemysłem wydobycia złota.

Czy społeczeństwo poddało się władzy bankierów ?

Zdecydowanie nie.

Amerykanie mocno naciskali na rząd celem powrotu systemu Lincolna. Powstały dwie społeczne organizacje, które walczyły o powrót do starych zasad: „US Silver Commision” (Amerykańska Komisja Srebra) i Greenback Party (Partia Zielonego Dolara).

Wniosek z raportu „Silver Commision” wyraźnie wskazywał na przyczynę recesji, która jest w dalszym ciągu aktualna:

Redukcja podaży pieniądza doprowadzi do śmierci cywilizacji”.

Te słowa powinny być wyryte w umysłach każdego Polaka. Jeżeli nauczymy się rozpoznawać ten wskaźnik, to politycy będą zmuszeni do dbania o prawidłową ilość pieniądza w obiegu. Efektem tego będzie poprawa sytuacji finansowej dla firm i Kowalskiego.

left-box-shadow

pobierzraport

Raport dostępny jest w „Pakiecie Złotym” i w „Pakiecie Platynowym”.